Topology

資料種別:
雑誌
言語:
英語; フランス語; ドイツ語; イタリア語
出版情報:
Oxford : Pergamon Press, 1962-2009
形態:
v. ; 24-28 cm
巻次(年次):
Vol. 1 (Jan./Mar. 1962)-v. 48, nos. 2-4 (June/Dec. 2009)
書誌ID:
AA00864264
ISSN:
00409383  CiNii Articles  Webcat Plus  JAIRO
eリソース
Loading
子書誌情報
Loading
所蔵情報
Loading availability information

類似資料:

1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 

Symposium of General Topology

7 図書 Topology

Colloquium on Topology, Császár, Ákos, Bolyai János Matematikai Társulat

North-Holland Pub. Co.

North-Holland

8 図書 Topology

Hocking, John G. (John Gilbert), 1920-, Young, Gail S.

Addison-Wesley Pub. Co

9 図書 Topology

Bers, Lipman

Courant Institute of Mathematical Sciences, New York University

10 図書 Topology

Choquet, Gustave, Feinstein, Amiel

Academic Press

5 図書 Topology

Lefschetz, Solomon, 1884-1972

UMI

11 図書 Topology

Dugundji, James

Allyn and Bacon

6 図書 Topology

Lefschetz, Solomon, 1884-1972

Chelsea Pub. Co.

12 図書 Topology

Kuratowski, Kazimierz, 1896-, Jaworowski, Jan, Kirkor, Andrzej

Academic Press